Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon pidas täna Ukraina parlamendi väliskomisjoni liikmetega videokohtumise, kus arutati olukorda Ukrainas ja riigi edasist toetamist.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul jätkab Eesti koos oma liitlaste ja partneritega Ukraina sõjalist, majanduslikku ja poliitilist toetamist, kuid vaja oleks teha senisest veelgi enam. „Ukraina vajab meie abi ja toetust nii kaua, kuni Ukraina on saavutanud sõjas võidu, Venemaa on strateegiliselt lüüa saanud ja oma väed Ukraina territooriumilt välja viinud ning agressioonikuriteo süüdlased eesotsas Venemaa poliitilise juhtkonnaga on saadetud kohtu alla,“ ütles ta.

Tema sõnul vajab Ukraina lääneliitlastelt praegu eelkõige relvastust ja laskemoona, kuid jätkata tuleb ka sanktsioonide kehtestamist ja rakendamist, et avaldada Venemaale veelgi tugevamat survet. „Jätkame tööd ÜRO egiidi all rahvusvahelise eritribunali loomiseks, et võtta isiklikule vastutusele Ukraina-vastase agressioonikuriteo planeerijad, ettevalmistajad, vallapäästjad ja täideviijad. Samuti jätkub töö, et aidata Ukrainat teel Euroopa Liidu ja NATO liikmeks,“ kinnitas Mihkelson.

Riigikogu väliskomisjoni liikmed kinnitasid kohtumisel Ukraina kolleegidega, et jätkavad Ukraina toetamist puudutavate teemade tõstatamist kõigil oma kohtumistel ja visiitidel. Väliskomisjon on pidanud Ukraina väliskomisjoni liikmetega regulaarseid videokohtumisi alates eelmise aasta veebruarist.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside