Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjon on täna ja homme visiidil Pariisis, kus toimuvatel kohtumisel on Euroopa tuleviku arutelude keskmes nii atlandiülene julgeolekuarhitektuur kui globaalsed väljakutsed.

„Eesti suhted Prantsusmaaga on aktiivsed ja väga head,“ ütles komisjoni esimees Enn Eesmaa. „Oleme prantslastega samameelsed paljudes küsimustes. Näiteks on meil sarnased huvid ja süvenev koostöö küberteemadel, samuti oleme valmis tegema tihedat koostööd Prantsusmaaga ÜRO Julgeolekunõukogus aasatael 2020-2021.“

Eesmaa sõnul oleme prantslastele tänulikud, et nad on andnud olulise panuse Balti riikide julgeolekusse läbi kohaoleku NATO idatiival ja osaluse Balti õhuturbemissioonil.

Komisjoni aseesimehe Marko Mihkelsoni sõnul soovib komisjon saada Pariisi visiidi kohtumistel selgust Prantsusmaa eesmärkidest Euroatlandi julgeolekuarhitektuuri kujundamisel. Samuti soovib Mihkelson Prantsuse kolleegidele selgitada Euroopa Liidu ja NATO laienemise vajadust ning Eesti seisukohti idapartnerlusriikide toetamisel ning arutada koostööd ÜRO julgeolekunõukogus.

Väliskomisjoni delegatsioon kohtub täna Prantsuse rahvusassamblee väliskomisjoni esinaise Marielle de Sarneziga ja Senati Prantsuse-Balti riikide sõprusrühma liikmetega. Samuti osaletakse Eesti saatkonnas e-residentsuse 5. aastapäeva üritusel ning  kohtutakse mõttekodade esindajatega. Lisaks on delegatsioonil plaanis eraldi kohtumine Eesti kogukonna esindajatega.

Homme algab päev kohtumisega Prantsuse välisministeeriumis. Seejärel kohtutakse president Macroni välispoliitika nõuniku Emmanuel Bonneiga ning pärastlõunal Senati välis- ja kaitseasjade komisjoni esimehe Christian Camboniga.

Delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Enn Eesmaa, aseesimees Marko Mihkelson ning liikmed Keit Pentus-Rosimannus, Ruuben Kaalep ja Raivo Tamm.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside