Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon alustab täna visiiti Kreekas, kus toimuvatel kohtumistel arutatakse Euroopa julgeolekuolukorda ning Eesti ja Kreeka koostöö arendamist.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul jagavad Eesti ja Kreeka nii partneritena Euroopa Liidus kui ka liitlastena NATOs samu väärtusi, aga ka muresid, mis puudutavad Euroopa julgeolekuolukorda ning rändesurvega toimetulekut piiridel.

Mihkelsoni sõnul soovib komisjon saada kohtumistel ülevaate arengutest Kreeka ja Türgi suhetes ning olukorrast piiril – kui rändesurve Kreeka maismaapiiril on kevadest alates olnud stabiilne, siis merel on toimunud tugev tõus. Samuti arutatakse tema sõnul vajalikke samme, et viia Ukraina vastu agressioonisõda pidav Venemaa strateegilise lüüasaamiseni ja aidata Ukrainal sõda võita, ning räägitakse Eesti ja Kreeka koostööst, sealhulgas majandussuhete ning kaitse- ja digikoostöö tihendamise võimalustest.

Kahe päeva jooksul kohtuvad väliskomisjoni liikmed Ateenas Kreeka parlamendi riigikaitse- ja väliskomisjoni juhi Dora Bakoyannise, parlamendi aseesimehe ja Euroopa Liidu asjade komisjoni juhi Ioannis Plakiotakise, Kreeka migratsiooni- ja asüüliministri Dimitris Kairidise, asevälisministri Alexandra Papadopoulou ja rahvusliku luureteenistuse peadirektori Themistoklis Demirisega.

Samuti on delegatsioonil kohtumised Euroopa Piiri- ja Rannikuvalve Ameti Frontex Kreeka ja Küprose kontori juhi Grigorios Apostolou, mõttekoja Eliamep peadirektori Maria Gavouneli ning Kreeka rannavalve esindajatega.

Lisaks komisjoni esimehele osalevad visiidil väliskomisjoni aseesimees Henn Põlluaas ning liikmed Anti Poolamets ja Luisa Rõivas. Tegu on väliskomisjoni esimese visiidiga aprillis ametisse astunud parlamendikoosseisus.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside