Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tallinnas kohtuvad Euroopa Liidu rahvusparlamentide välis- ja kaitsekomisjonide liikmed ning Euroopa Parlamendi saadikud, et käsitleda Euroopa Liidu julgeolekuolukorda, atlandiüleseid suhteid, küberohte ja strateegilist kommunikatsiooni.

Konverentsi avab reedel Riigikogu esimees Eiki Nestor. Arutelu juhivad Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso.

Kohtumise esimene päev on suunatud välispoliitikale. Avapaneelis debateerivad Eesti president Kersti Kaljulaid ja Euroopa Investeerimispanga asepresident Alexander Stubb. Atlandiüleseid suhteid käsitlevas paneelis saavad sõna Euroopa Parlamendi välisasjade komisjoni esimees David McAllister, Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuski majandusnõunik Wouter Coussens ning USA poliitikaekspert Robert Nurick.

Euroopa Liidu välis- ja julgeolekupoliitika prioriteetidest räägib kõrge esindaja Federica Mogherini. Välispoliitikale suunatud päeva lõpetab Eesti välisminister Sven Mikser, kes kõneleb olukorrast väljaspool Euroopa Liidu piire.

Konverentsi teisel päeval keskendutakse kaitsepoliitikale ja julgeolekuküsimustele. Päeva avaettekande teeb Eesti kaitseminister Jüri Luik, kes debateerib koos Euroopa Välissuhete Nõukogu kaasjuhi Carl Bildti ja NATO avaliku diplomaatia peasekretäri asetäitja Tacan Ildemiga Euroopa kaitse tugevdamise võimaluste üle.

Laupäeva ennelõuna on pühendatud hübriidmaailma praktilistele aspektidele, mille hulgas käsitletakse nii küberohte kui strateegilist kommunikatsiooni. Kõnelevad Euroopa välisteenistuse East StratComi rakkerühma juht Giles Portman ja Eesti Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektor Taimar Peterkop.

Eesti delegatsiooni kuuluvad lisaks Hannes Hansole ja Marko Mihkelsonile, Keit Pentus-Rosimannus, Barbi Pilvre, Marianne Mikko ja Margus Tsahkna.

Konverents on avalik ja otseülekannet sellest saab jälgida parleu2017.ee veebilehelt, kust leiab ka konverentsi ajakava. Foto- ja videomaterjal tehakse esimesel võimalusel kättesaadavaks parleu2017.ee veebilehel ja Riigikogu Flickri kontol ning YouTube’is. Konverentsil kõlanud mõtteid jagame Riigikogu sotsiaalmeedia kanalites Facebookis ja Twitteris.

Epp-Mare Kukemelk
kommunikatsioonikoordinaator
parlamentaarne mõõde
EL nõukogu eesistumine

Riigikogu Kantselei
+372 631 6356 +372 515 3903
Lossi plats 1a, 15165 Tallinn, Eesti

Tagasiside