Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni liikmed arutasid täna Jevgenia Kara-Murza ja teiste Vaba Venemaa Fondi esindajatega Venemaa jätkuvat agressioonisõda Ukrainas ja inimõiguste olukorda Venemaal, komisjoni esimehe Andres Suti sõnul peavad Venemaa võimud vabastama nii Vladimir Kara-Murza kui ka teised poliitvangid.

Suti sõnul kinnitasid komisjoni liikmed kohtumisel toetust demokraatlikule liikumisele ja kõigile inimestele, kes Venemaal demokraatia ja inimõiguste eest võitlevad. „Vaba Venemaa Fond teeb tänuväärset tööd, et Venemaal aset leidvad inimõiguste ja rahvusvahelise õiguse rikkumised ei jääks tähelepanuta. Oluline on teha kuuldavaks ka nende inimeste hääl, kes Venemaa režiimi ja Ukraina vastu jätkuvat agressioonisõda ei toeta,“ ütles ta.

Tema sõnul mõistsid komisjoni liikmed kohtumisel hukka sõnavabaduse ja sõltumatu meedia mahasurumise Venemaal. „Samuti peame oluliseks, et eelmisel kevadel vangistatud Vladimir Kara-Murza ja teised Venemaa poliitvangid vabastatakse ja repressioonide korraldajad võetakse vastutusele,“ ütles Sutt.

Vaba Venemaa Fond on 2014. aastal asutatud rahvusvaheline organisatsioon, mille eesmärk on toetada kodanikuühiskonda ja demokraatliku arengut Venemaal. Kohtumisel osalesid fondi asutaja Natalja Arno, fondi kaastöötajad Grigori Frolov ja Nikolai Artemenko ning projektijuht ja tõlk Jevgenia Kara-Murza. Eile võttis Jevgenia Kara-Murza Tallinnas vastu tema abikaasale, Venemaa poliitvangile Vladimir Kara-Murzale määratud Välisministeeriumi teeneteristi järjekindla ja pikaajalise töö eest inimõiguste ja kodanikuvabaduste eest seismisel Venemaal.

Mullu aprillis tegid väliskomisjonide esimehed 18 riigi parlamendist ja Euroopa Parlamendist ühisavalduse, kus kutsusid Venemaa ametivõime Vladimir Kara-Murza viivitamata vabastama.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside