Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus algab täna kell 10 olulise tähtsusega riikliku küsimusena välispoliitika arutelu, kus ettekande peavad välisminister Sven Mikser ja väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Mihkelsoni sõnul on Eesti välispoliitika keskteljeks sarnaseid väärtusi ning vabadusi hindavate riikide võimalikult tihe koostöö ning ohte heidutav liitlassuhe. Tema sõnul on nii Euroopa Liit kui NATO olnud mitte üksnes Eestile, vaid kogu läänemaailmale turvalise ja areneva elukeskkonna tagajateks.

Mihkelson räägib oma kõnes sotsiaalmeedia mõjust massiteadvusesse sekkumisel ja poliitika kujundamisel. Samuti räägib ta väliskomisjoni töö prioriteetidest ja Euroopa Liidu eesistumise korraldamisest.

Välisminister Mikser räägib oma kõnes välispoliitika väärtustest ning heidab geopoliitilise panoraampilgu käesolevatele ja eesootavatele ülesannetele ning Eesti välispoliitika olulisematele eesmärkidele. Ta räägib Euroopa naabruses toimuvast – Venemaa-Ukraina konfliktist, sanktsioonidest ning lõunanaabruse konfliktidest.

Minister käsitleb Euroopa ja Põhja-Ameerika liitlassuhteid ja koostööd ning nende olulisust rahvusvahelises julgeolekus. Samuti keskendub ta Euroopa Liidu ees seisvatele ülesannetele, sh Brexiti läbirääkimistele ja ELi tulevikule ning Eesti Euroopa Liidu peatsele eesistumisele.

Välispoliitika arutelu saab jälgida otseülekandes Riigikogu veebisaidi vahendusel. Jooksvalt jagame infot meie Facebooki ja Twitteri kontol.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside