Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus toimub täna kell 10 algaval istungil olulise tähtsusega riikliku küsimusena välispoliitika arutelu, kus ettekande peavad välisminister Sven Mikser ja väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Välisministri kõne fookus on reeglitel põhineva koostöö edendamisel ja riikide suveräänsust austaval koostööl, mis laieneb nii julgeoleku- kui ka välismajandussuhetele. Minister käsitleb oma kõnes Eesti kandidatuuri ÜRO Julgeolekunõukogu mittealalise liikme kohale ja transatlantilisi suhteid. Veel kõneleb ta Eesti osalusest võitluses rahvusvahelise terrorismiga, Euroopa Liidu ees seisvatest väljakutsetest, välismajanduspoliitikast ja digitaalsest mõõtmest Eesti välissuhtlemises.

Väliskomisjoni esimees annab oma kõnes sissejuhatava ülevaate maailmas toimuvatest välispoliitilistest arengutest ja väliskomisjoni tegevusest. Samuti tutvustab ta väliskomisjonis viimase istungjärgu ajal valminud raporteid välisteenistuse tugevdamisest ja välisest mõjutustegevusest ning toob välja raportite olulisemad soovitused. Mihkelsoni sõnul on väliskomisjon andnud endast parima, et Eesti välispoliitika lähtuks liberaalsetest väärtustest, oleks demokraatlik ja konsensuslik.

Ettekannetele järgnevad küsimused sõnavõtjatele ja fraktsioonide sõnavõtud.   

Välispoliitika arutelu on istungi päevakorras 2. punkt. Seda saab jälgida otseülekandes Riigikogu veebilehe vahendusel. Infot jagame ka Riigikogu Facebooki ja Twitteri kontol.

Komisjoni esimehe videokutse.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee 
Päringud: press@riigikogu.ee

 

Tagasiside