Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon on kolmapäevani kestval visiidil Itaalias, kus arutelu all on Eesti ja Itaalia kahepoolsed suhted, kaitsekoostöö ja julgeolekupoliitika. Lisaks räägitakse Itaalia kolleegidega hübriid- ja küberohtudest, Euroopa Liidu tulevikust ning rände välismõõtmega seotud teemadel.

Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on Itaalia tugev partner ja NATO liitlane, kes juba lähiajal jätkab panustamist Balti õhuruumi turvamisse.

Roomas kohtub delegatsioon NATO parlamentaarse assamblee Itaalia delegatsiooni juhi ja väliskomisjoni asejuhi Andrea Manciulli ja NATO Parlamentaarse Assamblee presidendi Paolo Alliga.

Eesti delegatsioon annab Itaalia kolleegidele ka ülevaate Eesti e-riigi teenustest ning selgitab digitaalsete teenuste seadusandlikku poolt Itaalia parlamendi avaliku halduse digitaliseerimise komisjoni liikmetele ja tehnoloogilise innovatsiooni parlamendigrupile.

Kohtumist Itaalia Esindajatekoja väliskomisjonis juhib komisjoni juht Fabrizio Cicchitto, kohtumisest võtab osa veel sotsiaalasjade komisjoni juht Mario Marazziti. Samuti toimub kohtumine kaitsekomisjoni esimehe Francesco Saverio Garofani ja komisjoni liikmetega. Veel toimuvad kohtumised asevälisminister Vincenzo Amendolaga ja Senati väliskomisjoni aseesimehe Beppe De Cristofaroga.

Mihkelsoni peab ka loengu John Caboti ülikoolis, milles keskendub Euroopa tuleviku väljakutsetele.

Delegatsiooni kuuluvad veel komisjoni aseesimees Keit Pentus-Rosimannus ja liikmed Barbi Pilvre ja Andres Herkel.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside