Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni ja riigikaitsekomisjoni kohtumisel Liibüa ühtsusvalitsuse välisministri Mohamed Taha Sialaga olid kõne all arengud Liibüas ning rände, julgeoleku- ja majandusküsimused.

Väliskomisjoni aseesimees Keit Pentus-Rosimannus kinnitas kohtumisel, et olukorra leevenemine ja Liibüa kriisis poliitilise lahenduseni jõudmine on oluline Euroopa Liidu ja ka Eesti jaoks. „Rahvusvaheline toetus olukorra lahendamiseks on tähtis, kuid lahendus saab edukas olla siis, kui see on Liibüa juhitud,“ lisas ta.

Pentus-Rosimannus ütles, et Eesti toetab Liibüat immigrantide, relvade ja narkootikumide smugeldamise vastases võitluses.

Liibüa ühtsusvalitsuse välisminister andis ülevaate olukorrast oma riigis ja suhetest naaberriikidega. Tema sõnade kohaselt tuleb riigis vabaneda võimuvaakumist ja tagada riigi stabiilsus. Selleks korraldatakse põhiseadus rahvahääletus ning selle heakskiitmisel presidendi ja parlamendi valimised.

Kohtumisel osalesid veel väliskomisjoni liige Barbi Pilvre ning riigikaitsekomisjoni liikmed Olga Ivanova ja Oudekki Loone, kes on ühtlasi ka Eesti-Aafrika parlamendirühma liige.  Kohtumisel puudutati veel mittetulundusühingute tegevust immigratsiooni surve ohjeldamisel ja humanitaarolukorra leevendamisel. Samuti Liibüa majanduse ja rahandusega seotud küsimusi seoses naftatulu kasutamisega kõigi liibüalaste hüvanguks.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside