Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete tänasel kohtumisel Euroopa Komisjoni asepresidendi Jyrki Kataineniga keskenduti Euroopa Liidu ühtse turu teemadele, rõhuasetusega digi-ja energiavaldkonnale.

Väliskomisjoni esimehe Hannes Hanso sõnul tutvustas Katainen Euroopa Komisjoni investeerimispaani, millega on kavas turgutada Euroopa Liidu majandust 315 miljardi euroga.

Investeerimispaan sisaldab kolme elementi, millest esimene osa on ühisturu süvendamine ja laiendamine, mis hõlmab ka digitaalset ühisturgu. Teine osa on läbipaistev projektiportaal ning kolmas osa uus riskifond ehk strateegiliste investeeringute fond.

Hanso märkis kohtumisel, et Euroopa Liidu konkurentsivõime seisukohast on oluline edasi liikuda ka Euroopa Liidu ja USA vahelise vabakaubanduslepingu sõlmimisega.

Kohumisel osalenud Riigikogu liikme Maris Lauri sõnul räägiti palju ka sellest, mida saaks Euroopa Liit teha, et kaasata senisest enam erainvestoreid erinevatest riikidest oma investeerimisprojektides.

„On hästi oluline, et investeeringute programm kaasaks võimalikult palju erakapitali ning tõhustaks era- ja avaliku sektori koostööd,“ ütles Lauri. „Erinevalt mõnest Euroopa Liidu partnerist Eestil küll puudub riiklik investeerimispank, kuid seda enam otsime lahendusi, kuidas kasutada olemasolevaid süsteeme rakendamaks maksimaalselt Euroopa Liidu investeeringute programmi.“

Täna Tallinnas toimunud kohtumisel peatuti ka Venemaale kehtestatud sanktsioonidel ning leiti, et enne Minski lepete täitmist pole põhjust praegust lähenemist muuta.

Kohtumisel osalesid veel Riigikogu liikmed Marko Mihkelson, Andrei Novikov ja Andres Herkel.

Fotod kohtumiselt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside