Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon on töövisiidil Jordaanias, et tutvuda Süüria piiri lähistel asuva Zaatari pagulaslaagri olukorraga ning kohtuda ÜRO abiorganisatsioonide esindajate ja Jordaania parlamendi ja valitsuse esindajatega Ammanis.

„Visiidi eesmärk on kaasa aidata informeeritud pagulasteemalise debati tekkele Eestis,“ ütles delegatsiooni juht väliskomisjoni esimees Hannes Hanso. Riigikogu erinevate fraktsioonide osalus visiidil aitab tema sõnul kaasa olukorra lahtimõtestamisele ning pakub Riigikogu liimetele võimaluse näha oma silmaga pagulaste olukorra tõsidust.

Hanso sõnul kuuluvad rändekriisi lahendamise meetmete hulka võitlemine kriisi algpõhjustega, humanitaarabi andmine, rahvusvahelise kaitse andmine, aga ka Euroopa Liidu välispiiri tugevdamine.

Hanso märkis, et Eesti on Jordaanias olevaid Süüria pagulasi toetanud rahaliselt 600 000 euroga, aga ka kogemuste jagamisega. Näiteks on Eesti päästeameti logistikud aidanud ehitada Azraqi pagulaslaagrit ning MTÜ Mondo korraldab arvutikoolitust teismelistele nii Zaatari kui Azraqi laagris.

Delegatsiooni kuuluvad väliskomisjoni liikmed Eerik-Niiles Kross, Juhan Parts, Henn Põlluaas ja Vladimir Velman, Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling ning aseesimees Jaak Madison. Delegatsiooni saadab Eesti suursaadik Jordaanias Margus Rava.

Delegatsiooni võtab Jordaanias vastu aukonsul Ayman Jumean.

Visiit kestab 11. septembrini.

Zaatari pagulaslaager avati 28. juulil 2012. aastal. Laager asub umbes 15 kilomeetrit Süüria piirist ja seal on umbes 80 000 elanikku. Umbes veerand pagulaslaagri elanikest on lapsed.

 

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside