Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Eesti-Ukraina parlamendirühma esimees Mati Raidma ning ENPA delegatsiooni liige Raivo Tamm on kolmapäevani visiidil Ukrainas, et võtta osa Krimmi platvormi avaüritustest, osaleda Ukraina iseseisvusdeklaratsiooni vastuvõtmise 30. aastapäeva tähistamisel ning külastada Ukraina merepiiri Mariupoli lähistel.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on Krimmi platvorm, mille eesmärgiks on kindlustada Krimmi okupeerimise lõpetamine, äärmiselt tervitatav algatus. „Ka Ukraina iseseisvuse taastamise 30. aastapäeval peaks rahvusvaheline üldsus jätkuvalt hoidma olukorda Krimmis terava tähelepanu all ning mõistma hukka piirkonna ebaseadusliku annekteerimise Venemaa poolt,“ rääkis komisjoni esimees. „Platvorm annab demokraatlikule üldsusele võimaluse koguneda ning toetada Ukraina territoriaalse terviklikkuse taastamist.“

Täna on delegatsioonil kavas osalemine Krimmi platvormi ekspertfoorumil, kus on kõne all krimmitatarlaste õigused, Krimmi reintegreerimine, annekteerimise mitte-tunnustamine ning Aasovi ja Musta mere piirkonnaga seotud julgeolekuohud. Samuti võetakse osa Ukraina Ülemraada erakorralisest istungist ja kultuuriprogrammist, mis on pühendatud Krimmi platvormi avamisele.

Homme jätkub visiit Ukraina iseseisvusdeklaratsiooni vastuvõtmise 30. aastapäeva pidustustega. Kolmapäeval on kavas Mariupoli ning lähedal asuvate merepiirialade külastamine.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside