Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tänasel istungil on kavas „Välispoliitika arengukava 2030“ arutelu. Ettekannetega esinevad välisminister Urmas Reinsalu ning väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa.

Väliskomisjoni esimehe sõnul tuleb tunnustada laiapindse Eesti välispoliitika arengukava esmakordset koostamist. Oma ettekandes annab ta ülevaate arengukava menetlusest ning komisjonis toimunud aruteludest. Eesmaa sõnul on komisjon arengukavale aega ja keskendumist pühendanud ning dokumenti põhjalikult käsitlenud. Seejuures on arutelud tema sõnul teeninud üht peamist eesmärki, arendada senisest tugevamat välisteenistust.

Samuti kõneleb esimees ettekandes väliskomisjoni seisukohast ja soovitustest arengukava osas. Eesmaa sõnul peab komisjon muu hulgas vajalikuks iga-aastast arengukava ja programmide elluviimise ülevaate esitamist Riigikogule.

Ettekannetele järgnevad küsimused kõnelejatele. Läbirääkimistel võivad sõna võtta Riigikogu liikmed ning komisjonide ja fraktsioonide esindajad.

Välispoliitika arengukava hõlmab riigi välispoliitilist tegevust aastani 2030. Arengukava eesmärkide elluviimise eest vastutab Välisministeerium.

Välispoliitika arengukavaga määratakse kindlaks välispoliitilised eesmärgid ja tegevused nende elluviimiseks, toetatakse välispoliitikat käsitlevate strateegiliste alusdokumentide elluviimist, kavandatakse välispoliitilisi tegevusi ja ressursse ning rakendatakse strateegilise planeerimise juhtimissüsteemi, mis loob eeldused tegevuspõhisele eelarvele üleminekuks aastal 2020.

Arengukava arutelu on kell 10 algava täiskogu istungi päevakorras kolmas punkt. Istungit saab otseülekandes jälgida Riigikogu kodulehel ja Facebookis.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 6316456, 53310789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside