Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser võõrustab täna ja homme Tallinnas Põhja- ja Baltimaade kolleege. Kohtumise peateemad on kujunenud julgeolekuolukord Läänemere piirkonnas ja Euroopa Liidu ühtsus.

Mikseri kinnitusel keskendutakse arutelus Põhja-Euroopa ja Läänemere regiooni julgeolekule ning Euroopa ühtsusele julgeolekukriiside lahendamisel.

„Venemaa agressiivne käitumine Läänemere piirkonnas on väljakutse kõigile meie regiooni riikidele. Selleks, et heidutada agressiivset naabrit ja hoida ära tõsiste tagajärgedega valearvestusi, on vaja regiooni riikide tihedat koostööd ja pidevat infovahetust,“ rõhutas Mikser.

Mikser lisas, et olukorras, kus Euroopa Liidu olulisi aluspõhimõtteid ohustab paljude aastakümnete tõsiseim rändekriis ning mitmetes Euroopa riikides tõstavad pead äärmuslike vaadetega poliitilised jõud, on Euroopa ühtsuse hoidmine tõsine väljakutse, kus  parlamentidele kui valitud rahvaesindustele kuulub oluline roll.

Just nendel teemadel Tallinnasse kogunenud rahvusparlamentide saadikud aru peavad. Seekordsest kohtumisest võtavad osa Eesti, Läti, Norra, Rootsi, Soome ja Islandi parlamentide väliskomisjonide juhid ja Leedu parlamendi väliskomisjoni aseesimees.

Põhja- ja Baltimaade parlamentide (NB8) väliskomisjonide esimeeste kohtumised toimuvad regulaarselt kaks korda aastas. Seekord on eesistuja rollis Eesti parlament.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside