Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

NATO Parlamentaarse Assamblee (NATO PA) alaline komitee võttis täna Vilniuses toimunud istungil ühehäälselt vastu avalduse, milles mõisteti hukka 4. märtsil Suurbritannias Salisbury’s Venemaa mahitusel toimunud närvigaasi rünnak.

NATO PA alaline komitee väljendab avalduses oma solidaarsust Suurbritanniaga ja mõistab hukka tülgastava ja põhjuseta rünnaku, mis on ühtlasi esimene ründav närvigaasi kasutamine NATO alliansi territooriumil, tähistades selget rahvusvaheliste normide ja seaduste rikkumist.

Eesti delegatsiooni juhi Marko Mihkelsoni sõnul on väga oluline, et avalduses öeldakse selgelt välja, et rünnakuga on seotud Venemaa.

Samuti peab Mihkelson oluliseks, et avaldus kutsub Venemaad üles täielikult koostööd tegema antud juhtumit uuriva Keemiarelvade Keelustamise Organisatsiooniga (OPCW).

“Venemaa agressiivne läänevastane käitumine, mis väljendub sisuliselt Külma sõja jätkamises, on täiesti vastuvõetamatu. Lääneriigid peaksid seda arvestades laiendama ühist survepoliitikat, mis laieneks eeskätt Venemaa strateegiliste majandushuvide piiramiseni. Pelgalt luurevõrgustiku häirimisest ja Magnitski nimekirja rakendamisest ei piisa Venemaa survestamiseks lõpetama Külm sõda Lääne vastu,” ütles Mihkelson.

NATO PA alaline komitee on assamblee juhtorgan, mis koosneb 29 NATO liikmesriigi delegatsioonide juhtidest, assamblee presidendist ja asepresidentidest, peasekretärist ning laekurist.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside