Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser osales kahepäevasel Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide väliskomisjoni esimeeste kohtumisel Stockholmis, kus arutelu keskendus olukorrale Ukrainas ja Süürias, rändekriisile, terrorismivastasele võitlusele ja Euroopa Liidu tulevikule.

Mikser rõhutas kohtumisel, et Venemaa agressioon Ukrainas tõestab vajadust liitlaste suurema kohaloleku järele Balti riikides. „Vladimir Putin näib uskuvat, et Venemaa naudib Läänemere regioonis regionaalset sõjalist ülekaalu. Seetõttu on olemas oht, et Putini strateegiline valearvestus võib vallandada konflikti, mida keegi ei soovi,“ sõnas Mikser.

Mikser rõhutas, et parim vahend sellise olukorra ennetamiseks on Euroopa Liidu ja NATO riikide poliitiline ühtsus ja tugev sõjaline heidutushoiak regioonis.

Rääkides olukorrast Süürias väljendasid väliskomisjonide juhid muret, et Venemaa sõjaline sekkumine Bashar al-Assadi režiimi toetuseks Süürias võib konflikti täiendavalt eskaleerida ja põgenikekriisi süvendada.

Põhjamaade ja Balti riikide väliskomisjonide esimehed vahetasid ka mõtteid Euroopat tabanud rändekriisi edasiste arengute üle.

Kohtumisel sõnavõtuga esinenud Rootsi välisminister Margot Wallström tõi välja, et Euroopa solidaarsus on praegusel hetkel, kui maailmas on nii palju ebamäärasust, olulisem kui kunagi varem.

Järgmine Balti ja Põhjamaade parlamentide väliskomisjoni esimeeste kohtumine toimub 2016. aasta esimesel poolaastal Eestis.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside