Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni kohtumisel USA Esindajatekoja välisasjade komitee esimehe Edward Royce'iga oli kõne all Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriigi vaheliste suhete tugevdamine.

Kohtumisel tõdeti, et vastastikust laialdast koostööd tuleb jätkata nii regiooni julgeoleku tugevdamisel, terrorismivastases võitluses, küberjulgeoleku kui ka kaubandusvaldkonnas. „Peame kasutama oma tugevusi ning võimendama neid koostöö kaudu kõikides valdkondades,“ ütles Mihkelson.

Mihkelson märkis, et väga tähtsal kohal omavahelistes suhetes on Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide vaheline vabakaubandusleping ning avaldas lootust, et pooled jõuvad selles osas kokkuleppeni.

Rääkides Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonidest tõdeti, et need on olnud vajalikud ning parema tulemuse saavutamiseks tuleb sanktsioonide fookusesse tõsta Venemaa energiasektor.

Veel peatuti kohtumisel strateegilise kommunikatsiooni tähtsusel. Ühiselt leiti, et aktiivse propaganda vastu on võimalik edukas olla avatud ja kriitikameelse meediaga.

Epp-Mare Kukemelk
Kommunikatsioonijuht
Riigikogu Kantselei

tel +372 631 6356
mob +372 515 3903
Lossi plats 1a, 15165 Tallinn. 
www.riigikogu.ee

Tagasiside