Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni kohtumisel Türgi Euroopa Liidu asjade ministri Ömer Çelikiga olid kõne all riikide kahepoolsed suhted ja Türgi suhted Euroopa Liiduga.

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul peab Eesti oluliseks jätkuvat kõigekülgset dialoogi Euroopa Liidu ja Türgi vahel. „Meil on küll erinevaid vaatenurki ja poliitilisi huvisid, isegi emotsioone, aga sellest olulisem on pikemaajaline arusaam strateegilise partnerluse tähtsusest,“ ütles Mihkelson.

Mihkelsoni sõnul on Türgiga seotud teemade emotsionaalne käsitlemine mitme Euroopa riigi sisepoliitikas märk sellest, kui tähtis on Türgi roll Euroopa Liidu riikide jaoks. „Ärme lase ennast segada taktikalistel käikudel ja keskendume sellele, mis on tuleviku seisukohalt tähtis,“ ütles Mihkelson.

„Aastatepikkuse kogemuse pinnalt võin öelda, et Eesti ja Türgi on omavahelistes suhtes alati olnud väga avatud ja ausad,“ ütles Mihkelson. „Eesti välis- ja julgeolekupoliitika on üles ehitatud liitlassuhetele, aga me peame muidugi mõistma ka üksteise eesmärke, prioriteete ja probleem.“  

Mihkelson rõhutas õigusriigist rääkides, et Eesti peab väga oluliseks rahvusvahelist õigust ja sellega seoses Türgi Euroopa Liidu liitumisega seotud teema juures inimõiguste küsimusi.  

Türgi eurominister rõhutas Eesti kui Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja olulisust Euroopa Liidu ja Türgi vaheliste suhete arendamisel.

Mihkelson avaldas Türgile tunnustust migratsioonikriis ohjamisel ja rändetulva peatamisel.  

Pooled kinnitasid kohtumisel häid kahepoolseid suhteid ja avaldasid veendumust, et Türgi ja Eesti parlamentide vastastikused head suhted jätkuvad. Samuti näevad nii Eesti kui ka Türgi potentsiaali kaubavahetuse edendamisel.  

Kohtumisel osalesid ka väliskomisjoni liikmed Barbi Pilvre ja Anne Sulling.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside