Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson esines eile Washingtonis USA Kongressi Esindajatekoja Balti sõprusgrupi 20. aastapäevale pühendatud pidulikul üritusel, kus ta tunnustas kongresmenide tegevust kolme Balti riigi järjekindlal toetamisel.

„Alates oma loomisest 1997. aastal, on Balti sõprusgrupp olnud Eesti, Läti ja Leedu huvide kaljukindel kaitsja Esindajatekojas ning Ameerika Ühendriikide avalikkuses,“ ütles Mihkelson.

„Eriti oluliseks tuleb pidada sõprusgrupi liikmete tegevust Balti riikide toetamisel teel NATO liikmeks. Samuti on kongresmenid mänginud tähtsat rolli viisavabaduse kehtestamisel USA ja Balti riikide vahel ning aidanud kaasa tõsta teadlikkust Musta Lindi ehk kommunismiohvrite mälestamise päevast,“ ütles Mihkelson.

Mihkelsoni rõhutas, et ohtuderikas maailm ei luba meil puhata loorberitel, seega on jätkuvalt oluline Balti sõprusgrupi liikmete tugev toetus Eestile, Lätile ja Leedule.

Kongressi Esindajatekoja Balti sõprusgrupp loodi 1997. aastal. Seda juhivad vabariiklane John Shimkus ja demokraat Adam Schiff. Sõprusgruppi kuulub kokku üle 70 kongresmeni.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside