Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjon soovib saada välisminister Sven Mikserilt ülevaadet Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) globaalse ränderaamistiku ja globaalse pagulasraamistiku kohta ning sellest, millel põhineb Eesti argumentatsioon lepet heaks kiites.

Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on parlamendi kõrvalejätmine ÜRO migratsioonipakti arutelust lubamatu. „Kummaline on see, et valitsus on parlamendist peaaegu täielikult mööda läinud ja pole omal initsiatiivil soovinud nii olulise leppe detaile avada,“ ütles Mihkelson.

„Migratsioon on raputanud kogu Euroopat ja seepärast on äärmiselt oluline teemat põhjalikult käsitleda. Alles pärast argumentide ärakuulamist ja debatti on võimalik otsustada, kas Eesti ühineb leppega või mitte,“ rääkis Mihkelson.

„Eesti on parlamentaarne riik ja see debatt on vaja kasvõi viimasel minutil ära pidada,“ ütles Mihkelson. Sellepärast tegi komisjoni esimees eilsel istungil ettepaneku, et välisminister Sven Mikser annaks esmaspäeval komisjonile ülevaate Eesti seisukohtadest ÜRO globaalse ränderaamistiku ja globaalse pagulasraamistiku kohta. Komisjonile esitab ekspertarvamuse rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo.

Migratsioonipakti heakskiitmine on kavandatud 10.- 11. detsembril Marokos, Marrakechis ja ÜRO peaassamblee peaks selle vastu võtma jaanuaris.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside