Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb täna ja homme Norras toimuval Põhja- ja Baltimaade (NB8) väliskomisjonide esimeeste kohtumisel, mille fookuses on Ukraina toetamine ja NATO laienemine.

Mihkelsoni sõnul arutatakse Oslos toimuva kohtumise esimesel päeval julgeolekualaseid arenguid ja Ukraina toetamist. „Kõik meie pingutused on suunatud sellele, et hoida ja kasvatada rahvusvahelist toetust Ukrainale, et aidata Ukrainal saavutada Venemaa üle strateegiline võit. Samal ajal peame jätkama Venemaa vastu suunatud sanktsioonide laiendamist ning minema edasi agressioonikuritegusid uuriva rahvusvahelise eritribunali loomisega,“ ütles ta.

Kohtumise teisel päeval on kõne all muudatused, mille toob kaasa Soome ja Rootsi NATOga liitumine. Seejuures arutavad väliskomisjonide juhid Põhja- ja Baltimaade edasist välis- ja julgeolekupoliitilist koostööd ning selle tugevdamist. „Soome äsjane ja Rootsi loodetavasti peatne ühinemine NATOga tugevdab kogu meie piirkonna julgeolekut, aga annab meile ka uued koostöövõimalused, mida peame hästi kasutama,“ ütles Mihkelson.

NB8 formaadis toimuv kohtumine ühendab väliskomisjonide juhte Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Islandi ja Taani parlamendist.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside