Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb täna ja homme Euroopa Parlamendi ja 14 riigi parlamendisaadikute ühisvisiidil Ukrainasse.

Mihkelsoni sõnul on rahvusvahelise delegatsiooni eesmärk väljendada Ukraina iseseisvuspäeva eel ja ajal toimuval visiidil kindlat toetust Ukrainale. Kohtumistel parlamendi ja valitsuse liikmetega arutatakse julgeolekuolukorda ning Ukrainale vajaliku abi andmist, mis aitaks Ukrainal saavutada agressioonisõda pidava Venemaa üle strateegiline võit. Samuti räägitakse Venemaa vastutusele võtmisest ja agressioonist põhjustatud kahjude hüvitamisest.

Parlamendisaadikute 25-liikmeline delegatsioon kohtub Kiievis Ukraina Ülemraada esimehe Ruslan Stefantšuki ja parlamendikomisjonide juhtidega ning külastab Ülemraada istungit. Samuti on neil plaanis kohtumised Ukraina välisministri Dmõtro Kuleba, Euroopa ja euroatlandi integratsiooni küsimustega tegeleva asepeaministri Olha Stefanišõna, asevälisministri Jevhen Perebõinise, asekaitseministri Andri Ševtšenko, asesiseministri Oleksi Serhejevi ning peaprokuröri Andri Kostiniga.

Delegatsioon võtab visiidi käigus osa ka Kiievis toimuvast Krimmi platvormi kolmandast tippkohtumisest. Homme, mil Ukraina tähistab oma iseseisvuspäeva, külastavad saadikud Hostomeli lennuvälja ja Kiievi lähistel asuvat Irpini linna.

Visiidil osalevad Austria, Belgia, Bulgaaria, Eesti, Hispaania, Iirimaa, Islandi, Kanada, Leedu, Poola, Portugali, Rootsi, Saksamaa, Soome ja Euroopa Parlamendi esindajad, kes kuuluvad Ukraina toetuseks loodud üleilmsesse parlamentaarsesse võrgustikku United4Ukraine.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside