Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb täna ja homme Londonis toimuval Balti- ja Põhjamaade, Ühendkuningriigi ja Iirimaa väliskomisjonide juhtide kohtumisel, kus arutatakse ühiselt järgmisi samme vastamaks Venemaa agressioonile Ukrainas.

Mihkelsoni sõnul käsitletakse kohtumisel nii Ukraina toetamist kui ka Venemaa survestamist, kuid räägitakse autokraatiatest lähtuvatest ohtudest ka laiemalt. Kohtumisel teeb sel teemal ettekande Ühendkuningriigi välisluure endine juht Alex Younger, Venemaa-ohust räägib kaitse- ja julgeolekuvaldkonna juhtiva mõttekoja RUSI vanemteadur Mark Galeotti ning Hiinaga seotud teemasid käsitleb Oxfordi Ülikooli professor Rana Mitter, kohtumisel esineb ka ajakirjanik, kirjanik ja ajaloolane Anne Applebaum. Reedel arutatakse väliskomisjonide juhtide kohtumisel mitmete ekspertide osalusel Arktika ja polaaraladega seotud väljakutseid.

Londonis toimuval kohtumisel osalevad väliskomisjonide esimehed Suurbritannia, Iirimaa, Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Islandi ja Taani parlamendist.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside