Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Marko Mihkelson külastab koos kolleegidega Arktikas asuvat Storskogi piiripunkti, mille kaudu on Venemaalt Norrasse saabunud tuhanded migrandid.

Mihkelsoni sõnul on oluline, et kõik liitlased mõtleksid ja panustaksid ühiselt piiride kaitsele ja kindlustamisele. „Maailm meie ümber on habras,“ ütles Mihkelson. „Me ei ehita enda ümber müüri, aga me tohi ka valvsust kaotada.“

Ta tõi võrdluseks, et nii nagu on Narva Euroopa Liidu ja NATO idapiir, on Storskog NATO põhjapoolseim piiripunkt. „Meie sisejulgeolek sõltub väga otseselt rahust väljaspool piire,“ ütles Mihkelson.

Põhja-Norras Finnmargi maakonnas 16 kilomeetri kaugusel maakonna keskusest Kirkenesist asuv Storskogi piiripunkt on ainus koht, kust on võimalik Venemaalt Norrasse siseneda. Seda teed kasutasid tuhanded migrandid kuni Norra otsustas ebaseaduslikud põgenikud Venemaale tagasi saata.

Mihkelson osaleb NATO Parlamentaarse Assamblee kaitse-ja julgeolekukomitee visiidil, mille raames kohtutakse Storskogi piiripunkti ja politsei ametnikega, samuti Norra põhjaosas asuva Kirkenesi kohaliku omavalitsuse juhtidega. Lisaks külastatakse Svanvikis asuvat Norra sõjaväeosa.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside