Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkesloni kohtumisel Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise ministri David Davisega olid tulevikusuhete arutelu keskmes kodanike õigusi puudutavad küsimused.

David Davis Riigikogus

Mihkelsoni sõnul on kogu tähelepanu järgmisel kahel nädalal, mis eelnevad Euroopa Ülemkogu kohtumisele Brüsselis. „Teame, et mõned väga olulised otsused on tegemata, mis puudutavad kodanike õigusi, piiriküsimust Iirimaaga ja Ühenkuningriigi kohustusi seoses Euroopa Liidu eelarvega,“ ütles Mihksleon. „Samas püsib tõsine oht, et läbirääkimised võivad siin lõppeda ja britid võivad liikuda nn kõva Brexiti suunas.“

Mihkelson rõhutas, et Eesti ja kogu Euroopa Liidu huvides oleks leida selline lahendus, mis ei nõrgestaks lääneriikide ühtsust väljakutseterohkes maailmas.

Davis andis kohtumisel ülevaate Ühendkuningriigi valitsuse seisukohtadest, millega ta läheb järgmisse läbirääkimiste vooru. Ta kinnitas kahepoolseid häid suhteid ja avaldas lootust, et sõbralikud suhted nii Eesti kui kogu Euroopa Liiduga on aluseks ka edaspidisel koostööl nii julgeoleku valdkonnas kui ka kaubavahetuse edendamisel. 

Davise sõnul on Ühendkuningriigis elavad Eesti inimesed väga töökad ega elatu toetustest ja avaldas veendumust, et see võiks jätkuda ka edaspidi.

Fotod kohtumisest.  

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside