Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson on koos Läti ja Leedu kolleegidega visiidil Ukrainas, Kiievis kohtutakse kolleegidega Ukraina Ülemraadas ja reedel külastatakse Ida-Ukrainat.

Mihkelsoni sõnul on visiidi eesmärk tutvuda Ukraina olukorraga kohapeal ning avaldada toetust Ukrainale, kes seisab silmitsi Venemaa agressiooniga. „See visiit on selge märk meie toetusest Ukrainale,“ ütles Mihkelson. „Me mõistame hukka Venemaa sõjalise ja poliitilise surve ning teabeoperatsioonid Ukraina vastu, samuti tema toetuse separatistlikele jõududele Ida-Ukrainas.“

Mihkelsoni sõnul jälgivad lääneriigid jätkuvalt Venemaa sõjalist tegevust ja liikumisi Ukraina lähedal vaatamata sellele, et Venemaa kaitseminister teatas 22. aprillil vägede tagasitoomisest. „Me ei saa teha de-eskaleerumise kohta lõplikke järeldusi enne, kui viimastel nädalatel piirkonda saadetud Vene üksused on tegelikult oma kodubaasi naasnud,“ ütles Mihkelson.

Mihkelson lisas, et Venemaa on Krimmi okupeerinud ja illegaalselt annekteerinud ning seda ei saa tegevusetult pealt vaadata. „Me toetame Ukraina territoriaalset terviklikkust, hoiame Ida-Ukrainas toimuvat konflikti rahvusvahelise poliitika fookuses ning püüame kaasa aidata diplomaatilise lahenduse leidmisele,“ rääkis ta. 

Tänase päeva veedavad Balti parlamentide väliskomisjonide juhid Kiievis. Neil seisavad ees kohtumised Ukraina Ülemraada väliskomisjoni ja kaitsekomisjoni juhtidega, Ülemraada esimese aseesimehega ning Ukraina asevälisministri ja välisministri esimese asetäitjaga. 

Reedel külastatakse ajutist kontrolljoont Ida-Ukrainas. Samuti annab Ukraina piirivalve delegatsioonile ülevaate kontrolljoonel toimuvast.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside