Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson arutas kohtumisel Hispaania välisministri Arancha González Layaga pingestunud olukorda Ukraina piiride taga, Euroopa ühtsuse olulisust globaalsete väljakutsete lahendamisel ja atlandiülese koostöö tulevikku.

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles, et ka praegusel pandeemia ajal on oluline oma liitlastega arutada meie ees seisvad globaalseid väljakutseid, olgu nendeks kliimamuutused või Hiina kasvav mõjuvõim.

Kohtumisel peatuti pikemalt Ukraina piiride taga toimuval ja ühiselt nenditi, et konflikti eskaleerumisel peab Venemaa arvestama tõsiste tagajärgedega eeskätt iseenda rahvusvahelistele huvidele.

Väliskomisjoni esimees ja Hispaania välisminister tõdesid, et Eesti ja Hispaania kui partnerite suhted on väga head ja koos saab veelgi enam investeerida Euroopa ühisesse tulevikku. Samuti kinnitati, et reeglitel põhinevasse maailmakorda tuleb panustada igapäevaselt.

Mihkelson tänas Hispaaniat tugeva toetuse eest siinse piirkonna julgeoleku tagamisel.

Hispaania välisminister tähistab oma visiidiga Eesti ja Hispaania diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva ning arutab visiidi käigus edasise koostöö võimalusi.

Kohtumise fotod (Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside