Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles täna Venemaa Föderatsiooni uue suursaadikuga Eestis Vladimir Lipajeviga kohtudes, et Venemaa agressioon Ukraina ja rahu vastu maailmas ning Vene sõjaväelaste Ukrainas toimepandud sõjakuriteod mõjutavad äärmiselt negatiivselt muu hulgas Eesti-Vene suhteid.

„Eesti-Vene suhted jäävad madalseisu, kuni Venemaa pole lõpetanud sõda Ukraina vastu, viinud suveräänse Ukraina territooriumilt välja oma okupatsiooniväed ning võtnud vastutuse rahvusvahelise õiguse jämeda rikkumise eest,“ lausus Mihkelson. Väliskomisjoni esimees lisas, et ainuüksi sõjaga ähvardamine ja agressiooni alustamine on ÜRO põhimõtete järgi kuritegu rahu vastu.

Mihkelsoni sõnul ei ole Venemaa relvajõudude viimaste nädalate õõvastavad kuriteod Butšas ja mujal Ukrainas midagi muud, kui katse hävitada valimatult Ukraina elanikke. „Rahvusvaheline üldsus aitab kaasa sõjakuritegude dokumenteerimisele, et nende kuritegude toimepanijad saaksid vastutusele võetud. Rahvusvahelise õiguse räige rikkumine ei saa jääda vastuseta,“ toonitas ta.

Riigikogu on korduvalt avaldanud toetust Ukraina rahvale ja nõudnud viivitamatult sammude astumist, mis piiraks agressorriigi võimekust sõda pidada, sh täielikku kaubandusembargot.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside