Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ja Soome välisministri Timo Soini kohtumisel oli keskne kõneaine Läänemere piirkonna julgeolek, transatlantilised suhted, Euroopa Liidu teemad ning kahe riigi suhteid.

Mihkelson rõhutas, et olukorras, kus Läänemere piirkonnas on kasvanud Venemaale iseloomulik agressiivne survepoliitika, on üheskoos võimalus kujundada Põhjalast välisohtudele tugeva heidutusmääraga regioon, mis seisab otsustavalt vastu idanaabri agressiivsele käitumisele. „Euroopa Liidu ja NATO tihe koostöö on tähtis, et anda tugev signaal nendele, kes soovivad korraldada regioonis oma agressiivseid mänge,“ ütles Mihkelson.

Mihkelson ja Soini tõdesid, et just Euroopa Liidu ja NATO ühtsus on võtmeküsimuseks, et seista vastu Venemaa agressiivsele tegevusele.

Mihkelson ja Soini olid ühel meelel, et praeguses muutuvas julgeolekukeskkonnas on vaja tähtis pöörata tähelepanu nii pehme kui ka kõva julgeoleku tagamisele.

Kohtumisel arutati samuti rahvusvahelise olukorra aktuaalseid teemasid ja julgeoleku kindlustamist maailma erinevates regioonides.

Lisaks kahepoolsete suhete hetkeseisule ja arengule räägiti veel Euroopa tuleviku teemadel, mille raames on vaja teha koordineeritud koostööd.

Kohtumisel osalesid väliskomisjoni liikmed Barbi Pilvre ja Henn Põlluaas.

Fotod:

Lisainfo: Marko Mihkelson 514 1442

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside