Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni tänasel kohtumisel Jaapani parlamendi esindajatekoja väliskomisjoni esimehe Norio Mitsuyaga oli kõne all kahe riigi omavaheline koostöö.

Kohtumisel tõdeti, et aastate jooksul on kahe riigi vahel kujunenud head suhted. Mihkelson märkis, et äsja heaks kiidetud Euroopa Liidu ja Jaapani vaheline vabakaubandusleping avab jõustumise järel Eesti ettevõtetele suuremaid võimalusi Jaapani turule jõudmiseks.

Mitsuya tunnustas Eestit Euroopa Liidu eesistujana ning märkis, et Jaapanil on Eesti digivaldkonna arengutest nii mõndagi õppida.

Vestluse käigus keskenduti viimase ajal toimunud dünaamilistele arengutele rahvusvahelises julgeolekuolukorras. Eesti jälgib suure tähelepanuga arenguid seoses Põhja-Korea raketikatsetustega, mis on ohuks mitte ainult Põhja-Korea naabritele, vaid kogu rahvusvahelisele kogukonnale.

Mihkelson rõhutas, et maailma stabiilsust ja rahu ohustavad arengud nõuavad sarnaseid väärtusi jagavate riikide ühtsust ja jõupingutusi rahvusvahelise õiguse järgimisel.

Kohtumisel toonitati, et vaatamata väga headele suhetele on tähtis tihendada Jaapani ja Eesti parlamendiliikmete omavahelist koostööd.

Kohtumise fotod.

Lisainfo: Marko Mihkelson, 514 1442

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside