Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson viibib kolme Balti riigi väliskomisjoni esimeeste ühisvisiidil Londonis, osaleb Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud üritusel ja Wilton Parki seminaril.

“Eesti Vabariik 100 omab väga tähenduslikku seost meie kahepoolsetes suhetes Suurbritanniaga. Seepärast on oluline meie suhete baasi ja ühisosa pidev laiendamine,“ ütles Mihkelson. „Eestile on korraga tähtis nii brittide pühendumus meie julgeoleku tugevdamisse kui ka Brexiti keerdkäikudele vaatamata piiride avatus ja majandussuhete edendamine.“

Täna kohtub Mihkelson Suurbritannia alamkoja väliskomisjoni esimehe Tom Tugendhati ja alamkoja Brexiti komisjoni esimehe Hilary Benniga. Samuti toimuvad kohtumised kaitsekomisjoni esimehe Julian Lewisega ning Eesti sõprusrühma esimehe Gordon Marsdeniga.

Lisaks väliskomisjonide esimeestele võtavad kohtumistest osa parlamentide sõprusgruppide esimehed. Eestist osaleb Eesti-Suurbritannia parlamendirühma esimees Yoko Alender.

Wilton Parkis toimuval seminaril on peateemaks Ühendkuningriigi tulevikusuhted Euroopa Liiduga. Mihkelson peab ettekande pidades silmas välis- ja julgeolekupoliitika suhteid.

Eile õhtul osales Mihkelson Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserdil Londoni Barbicani keskuses.   

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside