Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtus täna Egiptuse välisministri Sameh Hassan Shoukry’ga, kellega räägiti kahepoolsetest suhetest ning julgeoleku tagamisest Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas.

„Paljudel juhtudel on teie edu ka meie edu,“ ütles Mihkelson kohtumisel, pidades silmas laiemalt regiooni julgeolekut ja stabiilsust. Mihkelsoni sõnul mängib sisemiselt stabiilne Egiptus oma mõjuga olulist rolli konfliktidele lahenduste otsimisel araabia maailmas. Seetõttu on ka tähtis lääneriikide suurem tähelepanu suhetele Egiptusega.

Rääkides turismist, tõdesid mõlemad pooled, et turistide arv on olnud languses, kuid avaldasid lootust, et need numbrid hakkavad taas tõusma. Eesti turistidele on Egiptus jätkuvalt oluline sihtkoht, kuigi reisimine Egiptusesse on märkimisväärselt vähenenud ning turistide arv on olnud languses. Mullu reisis Egiptusesse Eestist 9216 inimest, võrrelduna ligi 100 000 aastal 2008.

Mihkelson lisas samuti, et riikidevahelises kaubavahetuses on veel palju teha taastamaks 2010. aasta tase.

Egiptuse välisminister kinnitas kohtumisel, et valitsus suhtub väga tõsiselt turvalisuse tagamisse regioonis ja võitleb terrorismiga Egiptuses. Ta kinnitas samuti, et kui Egiptust saadab edu, on see positiivne kogu regiooni arengule. Ministri sõnul on poliitilised ja majanduslikud reformid Egiptuse valitsusele suureks väljakutseks. Ministri sõnul on Egiptus väga huvitatud Eesti e-valitsemise kogemusest ning võitlusest korruptsiooni vastu.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside