Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja väliskomisjoni täna Tallinnas toimunud kohtumisel Gruusia välisministri Mihheil Džanelidzega oli fookuses Gruusia tee Euroopa Liitu.

Nestor tunnustas Gruusia tegevust reformide läbiviimisel, mis on vajalikud Euroopa Liiduga lõimumisel ja kinnitas, et Eesti toetab Gruusiat igakülgselt.

Nestor soovis Gruusiale edu ja kinnitas, et riik on eeskujuks teistele idapartnerluse riikidele. Ta märkis, et veel tänavu seisab tal ees visiit Gruusiasse ja ootab väga, et näha oma silmaga viimasel kümnendil riigis toimunud muutusi.

Nestori ja Džanelidze kohtumisel olid kõneks veel eelseisvad parlamendivalimised Gruusias. Džanelidze sõnul soovib Gruusia koondada läänemeelsed jõud parlamendis, et kindlustada oma tee Euroopasse. Valimiste eel saab tema sõnul põhiküsimuseks Gruusia majanduskasv ja tööpuudus.

Riigis käimasolevad reformid on tema sõnul suunatud valitsuse avatuse ja kaasava poliitika arendamisele. Suurt tähelepanu pööratakse infrastruktuuri projektidele ja haridusreformile, et ülikooli lõpetajad ei jääks töötuks. Reformimisel on ka kohtusüsteem.

Kohtumisele Riigikogu esimehega järgnes kohtumine väliskomisjonis, millest võtsid osa Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser, aseesimees Enn Eesmaa, liikmed Keit Pentus-Rosimannus ja Eerik-Niiles Kross, kes on ühtlasi Eesti-Gruusia parlamendirühma esimees.

Mikser kinnitas, et Eesti toetab Gruusia teed Euroopa Liitu eelkõige väljaõppe ja abiga reformide läbiviimisel. „Eesti toetab vankumatult Gruusia territoriaalset terviklikkust ja gruusia rahva õigust otsustada ise oma geopoliitiliste valikute üle,“ rõhutas Mikser. „Eesti on teie sõber,“ kinnitas ta.

Kohtumisel peatuti pikemalt veel Gruusia võimalikul viisavabadusel Euroopa Liiduga. Džanelidze sõnul ei ole see enam mingi abstraktne lubadus, vaid konkreetne võimalus, mida kõik Gruusia kodanikud saavad tulevikus kasutada.

Fotod kohtumisest.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside