Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Gruusias Batumis rahvusvahelisel konverentsil “Gruusia Euroopa tee” osalenud Riigikogu väliskomisjoni esimehe Hannes Hanso sõnul on riik viisavabaduseks Euroopa Liiduga võrdlemisi lühikese aja jooksul valmis.

„Batumi konverentsil oli viisavabaduse küsimus tähtsal kohal ja mulle isiklikult tundub, et Gruusia on selleks võrdlemisi lühikese perioodi jooksul valmis,“ ütles Hanso.

Hanso sõnul toetab Eesti Gruusia integratsiooni püüdeid Euro-Atlandi suunal. „Kõikide keeruliste ja põletavate päevateemade kõrval tahame näha, et Euroopa Liit liiguks lähemale idapartnerluse riikidele eeskätt Gruusiale, Moldovale ja Ukrainale,“ rääkis Hanso. „Meile on see selgelt prioriteet, aga me peame selles suutma veenda ka teisi liikmesriike.“

Hanso sõnul peab Eesti ühelt poolt näitama oma toetust, aga ka idapartnerluse riigid ise peavad pingutama. Aidata saab ennekõike neid, kes ise ennast aidata soovivad, sõnas Hanso.

Hanso sõnul leidis Batumi konverentsil kinnitust, et Gruusia aktiivne liikumine Euroopa Liidu ja NATO suunal jätkub. „Nii Gruusia opositsioonis kui koalitsioonis on konsensus selles osas olemas ning see on välismaailma jaoks väga oluline signaal,“ märkis Hanso. „Tähtis on riigi kui terviku integratsioon Euroopa suunas.“

Eesti poliitika jaoks on Hanso sõnul oluline õppetund, et välispoliitikat ei saa üles ehitada üksikutele isikutele ja indiviididele, vaid toetama peab riiki.

Hanso osales 12. rahvusvahelisel konverentsil “Gruusia Euroopa tee”, mis toimus Batumis 18. ja 19. juunil. Visiidi raames toimusid väliskomisjoni juhi kahepoolsed kohtumised Gruusia välisministriga, kaitseministriga, Euro-Atlandi integratsiooni ministriga ning parlamendi väliskomisjoni juhiga.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside