Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon sai täna välisministeeriumilt ülevaate viimasetest arengutest seoses Indias kinni peetud Eesti laevakaitsjatega ning tõdes, et probleemi rahvusvahelise tähelepanu all hoidmine aitab nende vabastamisele kaasa.

„Väliskomisjoni soov on hoida teemat jätkuvalt avalikkuse ja rahvusvahelise tähelepanu all, et saavutada võimalikult kiiresti meie kodanikke kaitset puudutavas küsimuses positiivne lahendus,“ ütles väliskomisjoni esimees Hannes Hanso.

Hanso sõnul on ülimalt oluline, et Eesti riik ei jäta oma kodanike kaitseks kasutamata ühtegi võimalust.

Hanso sõnul on Eesti riigi töö oma kodanike kaitsel kasvava tähtsusega, sest meie kodanikud liiguvad maailmas palju ringi ja paraku tuleb ette ka olukordi, kus nad riigi tuge vajavad.

Indias Eesti laevakaitsjate kinnipidamisega seotud asjaoludest andis väliskomisjonile ülevaate välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler Marina Kaljurand.

India ülemkohus arutas Eesti laevakaitsjate kaasust aprilli lõpus ja mai alguses, kuid läks otsust tegemata suvepuhkusele. Kaljuranna sõnul on India ülemkohult oodata otsust 14 Eestist pärit laevakaitsja suhtes pärast juunis lõppevat puhkust. Eesti laevakaitsjad peeti Indias kinni 2013. aasta 18. oktoobril. Hetkel puudub neil luba riigist lahkumiseks.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside