Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb täna ja homme Balti riikide väliskomisjonide juhtide ühisvisiidil Iisraeli, et avaldada eelmisel nädalavahetusel terroriorganisatsiooni Hamas laiaulatuslike rünnakute alla sattunud riigile toetust.

Mihkelsoni sõnul mõistab Eesti Hamasi terrorirünnakud karmilt hukka ning on mures terroristliku tegevuse laienemise pärast piirkonnas. Tema sõnul tuleb vastu astuda terroristlike režiimide püüdlustele tekitada Lähis-Idas ebastabiilsust, võtta terroriorganisatsioonid ja neid toetavad režiimid vastutusele ning teha kõik, et vältida konflikti edasist laienemist.

„Rahvusvahelisel üldsusel tuleb koordineerida toetust Iisraelile, samal ajal mitte kaotades tähelepanu Venemaa agressioonilt Ukraina vastu. Samuti on vaja mõelda, kuidas jätkata poliitilist protsessi, mis peaks viima kestva rahuni ja seeläbi tagama Iisraeli julgeoleku,“ ütles ta.

Balti riikide väliskomisjonide juhid plaanivad kohtuda visiidil Iisraeli parlamendi esimehe Amir Ohana, välis- ja kaitsekomisjoni juhi Yuli Edelsteini ning Eesti, Läti ja Leedu parlamendirühma juhtiva Simon Davidsoniga. Samuti on neil kavas osaleda Knesseti talvise istungjärgu avamisel ning kohtuda ka Iisraeli välisministri Eli Coheniga.

Lisaks Mihkelsonile osalevad visiidil Läti parlamendi väliskomisjoni esimees Rihards Kols ja Leedu parlamendi väliskomisjoni juhtiv Žygimantas Pavilionis. Jeruusalemmast sõidavad nad edasi Põhja- ja Baltimaade (NB8) väliskomisjonide esimeeste kohtumisele, mis toimub neljapäeval ja reedel Stockholmis.

Kohtumisel arutatakse Põhja- ja Baltimaade koostööd, Venemaa agressioonisõda Ukrainas ning Ukraina edasist toetamist. Peale sanktsioonide karmistamise räägitakse kohtumisel Venemaa külmutatud varade kasutuselevõtust Ukraina ülesehituseks.

NB8 formaadis toimuv kohtumine ühendab väliskomisjonide juhte Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Islandi ja Taani parlamendist.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside