Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Balti riikide väliskomisjonid kohtuvad täna ja homme Siguldas, et arutada läheneva NATO tippkohtumise eesmärke, eriti Ukraina toetamist ja regiooni julgeoleku tugevdamist.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul soovivad komisjonid lähedaste partneritena oma edasised tegevused põhjalikult läbi rääkida, et astuda välis- ja julgeolekupoliitikas ühte sammu. Tema sõnul arutatakse kohtumise peateemana juulis Vilniuses toimuvaks NATO tippkohtumiseks valmistumist ja Balti riikide ootusi. „Meile olulisim on saavutada tugev toetus Ukrainale, sealhulgas teekaart NATOga liitumiseks. Ukraina NATOga liitumisest sõltub ka meie julgeoleku tugevnemine ja rahu taastamine kogu Euroopas,“ ütles ta.

Vilniuse tippkohtumist puudutava arutelu juhatab täna sisse kohtumine Läti välisministri Edgars Rinkevičsiga.

Väliskomisjonide kohtumisel räägitakse ka teistest Ukraina aitamiseks vajalikest sammudest, sealhulgas koostööst Venemaale sanktsioonide kehtestamisel ja rakendamisel, samuti Ukraina-vastase agressioonikuriteo süüdlaste isiklikule vastutusele võtmisest. Üleeilsel istungil võttis Riigikogu täiskogu vastu avalduse, kus kutsus looma ÜRO Peaassamblee egiidi all rahvusvahelist eritribunali.

Lisaks külastavad Eesti, Läti ja Leedu väliskomisjonid reedel Inčukalnsi maa-alust gaasihoidlat ning arutavad energiajulgeolekut puudutavaid teemasid. Laupäeval kohtuvad väliskomisjonide esindajad Sigulda linnapea Līga Sausiņaga.

Mihkelsoni kõrval osalevad Lätis toimuval kohtumisel väliskomisjoni liikmed Maria Jufereva-Skuratovski ja Anti Poolamets.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside