Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Balti riikide parlamentide väliskomisjonid kohtuvad täna ja homme Kuressaares, et arutada edasist koostööd Ukraina toetamisel ja piirkonna julgeoleku tugevdamisel.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on Eesti, Läti ja Leedu väliskomisjonide koostöö tihedam kui kunagi varem ning seda kinnitavad ka arvukad ühisvisiidid ja -avaldused. „Välis- ja julgeolekupoliitiliste eesmärkide saavutamiseks on meie lähedase koostöö jätkamine, seisukohtade ühtlustamine ja edasiste tegevuste ühine planeerimine ülioluline,“ ütles ta.

Komisjonid arutavad kohtumisel peateemana Ukraina toetamist võitluses agressioonisõda jätkava Venemaaga. Välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviovi osavõtul räägitakse Venemaa agressioonist Ukrainas ja üleilmsest julgeolekuolukorrast laiemalt. Koos Rootsi suursaadikuga Eestis Ingrid Tersmaniga arutatakse NATOs tehtavat koostööd ja Euroopa julgeoleku tugevdamist.

Väliskomisjonide delegatsioonid osalevad leinapäeva puhul Kudjape kalmistul toimuval juuniküüditamise ohvrite mälestustseremoonial ja asetavad lilled küüditatute mälestusmärgile. Samuti on neil plaanis külastada Nasval tegutsevat ettevõtet Baltic Workboats.

Riigikogust osalevad Balti riikide väliskomisjonide kohtumisel ka väliskomisjoni liikmed Ester Karuse ja Luisa Rõivas.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside