Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon pidas täna Riigikogu Valges saalis avaliku istungi Eesti energiajulgeoleku teemal. Ettekandega esinesid Riigikogu väliskomisjoni aseesimees ja Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) energiaalase dokumendi raportöör Marko Mihkelson, välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonna peadirektor Raul Mälk, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Toivo Klaar ning Eestimaa Looduse Fondi nõukogu liige Rainer Nõlvak. Istungit juhatas väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa.

Andes ülevaadet väliskomisjonis toimunud energiajulgeolekualastest kuulamistest ja nende käigus esile kerkinud küsimustest, aga ka järgmisel nädalal Strasbourgis esitletavast ENPA raportist „Oht energiatarnete kasutamiseks poliitilise survevahendina”, rõhutas Mihkelson, et üldise heakskiidu on leidnud seisukoht, et energiatarnete kasutamine poliitilise survevahendina on lubamatu. Raportis kutsutakse Euroopa Nõukogu liikmesriike avatud ja läbipaistva energiapoliitika rakendamisele, viidates samas nii energiatarnete ja -allikate mitmekesistamise kui tõhusama energiakasutuse vajalikkusele. Viidatakse ka hinnapoliitika avatuse vajalikkusele, sest eriti gaasisektoris ei toimi praegu turumajanduse põhimõtted.

Raul Mälk rääkis energeetika välis- ja julgeolekupoliitika aspektidest, Toivo Klaar Euroopa Komisjoni 10. jaanuaril avaldatud meetmetest Euroopa energiapoliitika kujundamiseks,  Rainer Nõlvak keskendus alternatiivsete energiatootmiste tutvustamisele.

Sõnavõttudega esinesid ka akadeemik Endel Lippmaa, Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive ning Einari Kisel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

Tagasiside