Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni tänasel istungil oli kõne all rahvusvaheliste sündmuste kajastamine Eesti ajakirjanduses ja sellega seotud küsimused.

Arutelu keskendus eelkõige sellele, kui hästi ja mil määral on välisuudised Eesti ajakirjandusväljaannetes esindatud ja mida selleks osas saaks teha paremini. Üldiselt leiti, et huvi välisuudiste vastu on Eesti meediatarbijais oluliselt kasvanud, kuivõrd inimesed on välisriikidega oma töö ja isiklike kokkupuudete kaudu tihedamalt seotud. Avaldati arvamust, et olemasolevate võimaluste juures on kõik olulisemad teemad olnud Eesti meediaväljaannete poolt ka kaetud.

Meediakanalite suurimaks probleemiks on korrespondendipunktide vähesus ning nende ülalpidamisega kaasnevad kulud. Ainsana on alalised korrespondendid (Moskvas, Brüsselis ja New Yorgis) vaid Eesti Rahvusringhäälingul. Teised väljaanded on piirdunud ühekordsete lähetuste või kaastöödega kohapealt.

Väliskomisjoni esindajad tundsid huvi ka võimaluste üle kajastada rohkem Aasia riikides toimuvat ja leida kaastöötajaid ka sealsetest riikidest.

Tänasel kohtumisel osalesid Rahvusringhäälingu juhatuse liige Tiina Kaalep, BNS Eesti vastutav peatoimetaja Ainar Ruussaar, Postimehe vastutav peatoimetaja Anvar Samost, Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald ja Äripäeva arvamustoimetuse juht Harry Tuul. Välisministeeriumist võttis kohtumisest osa avaliku diplomaatia osakonna peadirektor Gita Kalmet.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside