Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval kohtusid Riigikogu väliskomisjoni liikmed Helsingis Soome presidendi Sauli Niinistöga. Kohtumisel arutati rahvusvaheliste suhete ja regionaalse julgeoleku olukorda, kahe riigi majanduskoostööd ning Euroopa Liidu (EL) välistegevust.

„Euroopa Liidu liikmesriigid peavad strateegilisemalt mõtlema, kehtiv EL-i julgeolekustrateegia on 11 aastat vana ja selgelt ajast maas. Peame tagama, et edaspidi reageerime rahvusvahelistele sündmustele oluliselt kiiremini kui tegime seda Ukraina, Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika puhul,” ütles väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Mihkelsoni hinnangul on kahe riigi koostöös võtmeküsimuseks koostööviiside leidmine energiajulgeoleku tagamise valdkonnas, mis annaksid mõlemapoolse võidu ja arengu.   

President Niinistö kinnitas, et kahe väikeriigi huvides on kasutada kõiki koostöövõimalusi nii majanduse arenguks kui julgeoleku tagamiseks.  

Riigikogu väliskomisjoni töövisiidil Soome kohtub komisjon lisaks presidendile veel kolleegidega Eduskunna väliskomisjonis eesotsas esimehe Timo Soiniga ning Eduskunna aseesimehe Pekka Ravi ja välisminister Erkki Tuomiojaga. Väliskomisjoni delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Enn Eesmaa ja liikmed  Maimu Berg ja Imre Sooäär.

Tagasiside