Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Välisministri Urmas Paeti kinnitusel kavatsetakse Moskvas arutada Venemaaga ka suhete edasise arendamise võimalusi.

Tänasel väliskomisjoni istungil viibinud arutelul selgitasid peaminister Andrus Ansip ja välisminister Urmas Paet Eesti seisukohti seoses kavandatavate piirilepete allkirjastamisega 18. mail 2005 Moskvas.

Piirilepingute allakirjutamine leiab aset Moskvas välisministrite tasemel. Allakirjutamisele järgneval kohtumisel arutatakse suhete edasise arendamise võimalusi. Paeti kinnitusel on Eesti ja Venemaa vahel jätkuvalt sõlmimata vähemalt 20 majanduskoostööd puudutavat lepingut; edasisi arenguid ootab ka piiriülene koostöö, sealhulgas Narva silla ehitamise küsimus ja muud teemad.

Piirilepingutega seoses oli väliskomisjonis kõne all ka setude küsimus. Peaminister Andrus Ansip nõustus komisjoni liikmete ettepanekutega töötada välja seaduste pakett, mis täpsemalt reguleeriks setudega seonduvaid probleeme ja aitaks kaasa nende lahendamisele. Eeskätt puudutavad need piiriäärsete alade arendamist, ettevõtlustoetuste taastamist, informatsiooni vahetamist ja kohaliku teevõrgu väljaarendamise vajadust.

Väliskomisjoni esimehe Enn Eesmaa sõnul käsitleb väliskomisjon seda problemaatikat ka edaspidi, muuhulgas kavandab komisjon Setomaad sel suvel külastada.

Tänasel arutelul viibisid ka välisministeeriumi 3. poliitikaosakonna peadirektor Margus Laidre, poliitika planeerimise osakonna peadirektor Raul Mälk ja teised ametiisikud.

Tagasiside