Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon otsustas oma tänasel istungil alustada Aasia-teemaliste parlamentaarsete kuulamiste sarja, mis on kavandatud kuni 2012. aasta kevadistungjärgu lõpuni. Kuulamistel vaadeldakse Aasia tähendust maailmas perspektiiviga aastani 2025 ning Eesti huvide võimalikult parema esindatuse saavutamist kogu regioonis.

„Kui me tahame olla maailma üheks mõjukeskuseks kujunevas Aasias tulevikus edukalt esindatud, peame juba täna oluliselt paremini jagama oma piiratud ressursse erinevate ametkondade ning riigi ja erahuvi vahel,“ ütles väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.
„Väliskomisjon on Aasia teemadele ka varem tähelepanu pööranud, viies näiteks 2006. aastal läbi Hiina-teemalised kuulamised. Täna on hädavajalik näha kogu regiooni laiemalt. Väliskomisjon on hea foorum erinevate huvide ärakuulamiseks ning Vabariigi Valitsusele vajalike soovituste tegemiseks Aasia strateegia kujundamisel,“ rõhutas Mihkelson.
 
Kuulamistele kutsutakse erinevate riigiasutuste esindajaid, samuti ettevõtluse esindajaid ning eksperte erinevatelt elualadelt. Lisaks on kavas tellida uuring, mis loob kuulamiste läbiviimiseks vajaliku konteksti ning kus eksperdid saavad anda oma nägemuse arengutest Aasias ja Eesti huvist selles regioonis.
 
Väliskomisjon arutas ka võimalust korralda kuulamiste perioodil mõnda Aasia riiki väliskomisjoni töövisiit.
 
Täiendav informatsioon: Marko Mihkelson, 5141442
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside