Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 Põhiseaduskomisjon otsustas algatada eelnõu, mis kehtestab rahatrahvi üksikkandidaatidele ja valmisliitudele, juhul kui need jätavad esitamata aruande valimiskampaania kulude ning kasutatud vahendite päritolu kohta või esitavad neis valeandmeid. Sarnane sanktsioon soovitakse kehtestada juhuks, kui üksikkandidaat või valimisliit võtab vastu anonüümse, varjatud või juriidilise isiku annetuse, mis on seaduse kohaselt keelatud.

Probleemi tõstatas möödunud aasta detsembris Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon, mis tõdes, et möödunud aastal kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel osalenud 186-st valimisliidust olid esitanud tähtajaks, 17. novembriks aruande rahastamise kohta vaid 144 valimisliitu. 15. detsembri seisuga olid jätkuvalt laekumata 9 valimisliidu aruanded.

Põhiseaduskomisjoni liige Ain Seppik tegi ettepaneku kaaluda taas valimisliitude keelustamist, mis vähendaks ta hinnangul probleeme ja suurendaks õigusselgust.

Põhiseaduskomisjon arutas täna ka poliitilise välireklaami piiramisega seotud küsimusi, kuid otsustas tulla teema juurde konkreetsemalt tagasi tuleva nädala teisipäeval. Täna komisjon selles küsimuses seisukohta ei kujundanud.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

Tagasiside