Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme kell 13.00 toimub järjekordne Valge saali foorum, mille teemaks on Euroopa põhiseaduse leping.

Ettekandega esinevad foorumil Eesti Juristide Liidu Euroopa Õiguse Ühenduse esimees Julia Laffranque, justiitsminister Rein Lang ja Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis, kes kõnelevad Euroopa põhiseaduse lepingu mõjust erinevatele valdkondadele.

Pärast prantslaste ja hollandlaste ”ei”-d pole päris selge, kuidas Euroopa põhiseaduse lepinguga edasi minna või kas leping üldse sõlmitakse. Sellesse küsimusse üritab selgust tuua täna ja homme Brüsselis toimuv Euroopa Ülemkogu. Nii Briti peaminister Tony Blair kui ka Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso on teinud ettepaneku võtta Euroopa põhiseaduse lepingu ratifitseerimises aeg maha, sest mingit paan B-d ega võlulahendust ei ole. Ka Eesti on lepingu ratifitseerimise lükanud edasi sügisesse. Kuid lõpuks ikkagi tuleb vastata küsimusele, missuguse hoiaku Eesti uues olukorras võtab. Sammukese lähemale selle hoiaku kujundamisele astub homne Valge saali foorum.

Valge saali foorumi päevakava:

13.00 – Riigikogu esimehe Ene Ergma avakõne

13.15 – Eesti Juristide Liidu Euroopa Õiguse Ühenduse esimehe Julia Laffranque´i ettekanne ”Euroopa põhiseaduse lepingu mõju Eesti Vabariigi põhiseadusele ja siseriiklikule seadusandlusele”

13.35 – J ustiitsministri Rein Langi ettekanne ” Euroopa põhiseaduse lepingu mõju Eesti välispoliitikale ja Euroopa välisministri institutsiooni tähendus”

13.55 – Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriisi ettekanne ” Euroopa põhiseaduse lepingu mõju Eesti ettevõtlusele”

14.15 – Kohvipaus/sõnavõttude registreerimine

14.30 – Fraktsioonide ja Riigikogu liikmete seisukohad. Kuulajate küsimused ettekande esitajaile ja arvamused. Ettekande esitajail on võimalus paari minuti jooksul lõppsõna vormis täpsustada oma ja vaidlustada teiste esinejate seisukohti.

16.00 – Istungi lõpp.

Lisainformatsioon:

Euroopa Liidu asjade komisjoni nõunik Siret Neeve,

631 6499.

Tagasiside