Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra külastab täna Torma valda, et saada selgust keskkonnakaitse nõuete täitmisest ja mõjust Aafrika seakatku nakatunud korjuste matmisel.

„Kohaliku vallavalitsuse seisukoht, et sigade korjuste kiirustatud ja lohakal matmisel võidi tekitada keskkonnale kahju on tõsine signaal, mida tuleb arvesse võtta. Nüüd, kui matmisest on möödas mitu nädalat on vaja tähelepanelikult jälgida võimalikku keskkonnamõju. Seegi asjaolu, et osa korjustest tõusis vahetult pärast matmist pinnase alt üles maapinnale on näide kahjulikust mõjust keskkonnale,“ selgitas Vakra.

Vakra märkis, et valla juhtidelt laekunud informatsiooni kohaselt on Torma valda matmispaiga rajamine toimunud reeglite vastaselt. „Torma näite varal on vaja tuua selgus, kuidas tagatakse matmispaiga bio- ja keskkonnaohutus. Samuti missuguse ametkonna ülesandeks on koostada pikaajaline tegevusplaan ja vastutus selle ellu viimise eest,“ selgitas ta.

Vakra tutvub kolmapäeval olukorraga Tormas ja kohtub nii vallavanema Triin Pärsimi kui ka valla volikoguga, et kavandada, missugused sammud peab astuma keskkonnakomisjon. Kohtumise käigus on plaanis arutada ka keskkonnakaitse ja jäätmeseaduse rakendamisega seotud probleeme.

Lisainfo: Rainer Vakra 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837

[email protected]

päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside