Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni tänasel istungil käsitleti jäätmeseaduse muutmise seaduse eelnõu (455 SE), millega kindlustatakse jäätmemajanduse optimaalne korraldamine. 

Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra märkis, et selgelt suureneb omavalitsuste roll „Kui praegu on kohustuslik oma prügikonteiner nelja nädalaga täis saada, siis selleks, et edaspidi väärtustada olmejäätmete sorteerimist loome koostöös omavalitsusega võimaluse äraveograafikut pikendada kaheteistkümnele nädalale,“ ütles Vakra. Tema hinnangul valitseb arusaam, et milleks täna sorteerida kui kuu lõpuks on vaja prügikonteiner täis saada. „Kui on võimalik inimestel biojäätmeid kompostida ja sorteerida, peab olema võimalus konteineri harvemale tühjendusele, et tagada elanikule reaalne rahaline kokkuhoid,“ selgitas Vakra. 

Jäätmeseaduse muudatuste eesmärgiks on saavutada prügiveo teenuse madalam hind. Samuti vajadus pöörata tähelepanu rohelisele mõtlemisele ning jäätmete sorteerimisele. „Lühidalt öeldes, omavalitsus peab tulevikus korraldama olmejäätmetevedu, aga mitte looma asutusi, kes nende eest töö ära teevad ja mille abil on võimalik elanikelt vastavalt oma äranägemise järgi küsida võimalikult palju vahendustasu.  „Seadusemuudatustega luuakse läbipaistvus ja lõpetatakse omavalitsuste vahekehade loomine, mis muudab prügiveo põhjendamatult kalliks. Igale vähegi mõtlevale inimesele on ilmselge, et iga uue astutuse, osakonna või muu instantsi loomine toob kaasa lisakulusid,“ ütles Vakra. 

Keskkonnakomisjon otsustas saata eelnõu (455 SE) täiskogu istungile teiseks lugemiseks 6. mail. 

Riigikogu pressiteenistus 

 

Tagasiside