Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Väino Linde sõidab täna rahvusvahelise vaatlemismissiooni raames OSCE PA delegatsiooni koosseisus Bulgaariasse parlamendi valimisi vaatlema.

OSCE PA vaatlemismissiooni eesmärk on jälgida valimiste läbiviimise protseduuride seaduslikkust erinevates valimisjaoskondades üle riigi. Vahetult enne valimisi, mis toimuvad pühapäeval, 12. mail, osalevad vaatlejad briifingute programmis, kus antakse ülevaade vastavast seadusandlusest ning kohtutakse parlamendi liikmete kandidaatide, valitsusväliste organisatsioonide esindajate ja rahvusvaheliste ekspertidega.

“Võttes arvesse Bulgaaria edulugu paaril viimasel aastakümnel, on eeloleval pühapäeval toimuvad valimised järjekordseks kriitiliseks tõehetkeks bulgaarlastele, et nad saaksid tõendada oma pühendumust demokraatlikule tulevikule,” ütles rea valimiste vaatlemise kogemusega Väino Linde. “Ootan huviga valimiste päeva, et näha, kuivõrd nende valimiste läbiviimise käik vastab demokraatlikele nõuetele ja kohustustele, millega Bulgaaria on end sidunud.”

OSCE PA missiooni juhib Sloveenia poliitik Roberto Battelli, kellele andis vastavad volitused OSCE PA president Wolfgang Grossruck. Missiooni arvamus esialgsete tulemuste ja tähelepanekute kohta kajastub valimistele järgneval päeval ilmuvas pressiülevaates.

Linde sõnul aitavad OSCE maade parlamendisaadikud valimiste vaatlemise kaudu kaasa sellele, et valimised oleksid kõikjal ausad ja õiglased ning et riigid järgiksid endale võetud demokraatlikke kohustusi.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside