Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon saatis täiskokku teisele lugemisele valitsuse algatatud tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (180 SE). Eelnõu on täiskogus 17. veebruaril. Komisjoni ettepanek on teine lugemine katkestada, et tööd eelnõuga jätkata.

Rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul on eelnõu jäänud seisma seetõttu, et rahanduskomisjon on olnud seotud riigi eelarvepositsiooni parandamise ja riigieelarve menetlemisega, kuid nüüd on sobiv aeg selle eelnõuga edasi minna.
 
„See on eelnõu, mis muudab väärtpaberiinvesteeringud oluliselt atraktiivsemaks ka mitteprofessionaalidest väikeinvestoreile, kelle rahapaigutusaed pole väga suured,“ ütles Rõivas.
 
Tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu näeb ette, et maksustamisel tuleb kohelda füüsiliste isikute väärtpaberiinvesteeringutest saadud kasu sarnaselt juriidiliste isikute väärtpaberiinvesteeringutest saadud kasuga. Sisuliselt tähendab see investeeringutulu maksustamise edasilükkamist kuni selle nö tarbimisse võtmiseni. Eelnõus on pakutud välja investeerimiskonto kasutamisel põhinev süsteem, mis võimaldab teatud enamlevinud liiki investeeringutest saadud tulusid ilma maksukohustuseta edasi paigutada.
Eelnõu (180 SE) oli Riigikogu täiskogus esimesel lugemisel 23. jaanuaril 2008.
Lähem informatsioon: rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas, telefon 51 19 799.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside