Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon kohtus täna Toompeal Montenegro parlamendi vastava komisjoni delegatsiooniga.
 

Kohtumise algul külalisi tervitanud Riigikogu esimees Eiki Nestor rõhutas korruptsioonijuhtumite põhjaliku uurimise ja nende avalikkuse ette toomise tähtsust. 

Korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Ken-Marti Vaher tutvustas erikomisjoni tegevuse põhimõtteid ja andis ülevaate avastatud korruptsioonijuhtumite menetlemisega seotud küsimustest. 

Vaheri sõnul on korruptsioonivastases võitluses oluline süsteemne tegutsemine, mille aluseks on toimiv strateegia. „Korruptsioonivastases võitluses on kõigepealt vajalik toimiva heidutussüsteemi loomine. See peab tuginema õiguskaitseorganite tugevale ja järjekindlale tegevusele ning efektiivsele seadusandlusele. Eesti on lähtunud alates 2004. aastast väljatöötatud korruptsiooni vähendamise strateegiast, mis on olnud riigi tegevuse aluseks,“ ütles Vaher. Tema sõnul on olulise tähtsusega avalikkuse teadlikkuse tõstmine korruptsioonist ja selle riskidest ning võimalikult avalik ja läbipaistev riigihaldus. Korruptsiooni kui varjatud kuritegevuse avastamine sõltub paljuski õiguskaitseorganite sõltumatusest ja tugevusest, sellesse on Eesti üsna palju panustanud. 

Vaher tutvustas ka praegu Riigikogus arutelul olevaid parlamendi huvide konflikti head tava ja lobitöö reegleid. Tema hinnangul on Eestis korruptsiooni vähendamises üldjoones saavutatud teatud edu, kuid see ei anna põhjust rahuloluks. „ Edust võime rääkida siis, kui oleme rahvusvahelises korruptsioonitajumise indeksis jõudnud oluliselt lähemale Põhjamaa riikidele,“ sõnas Vaher. 

Vaher soovitas Montenegro kolleegidele korruptsioonivastase võitluse süsteemi loomisel range seadusandliku baasi väljatöötamise kõrval pöörata olulist tähelepanu ka eduka kommunikatsiooni korraldamisele asjaomaste riigiasutuste ja avalikkuse vahel. 

Montenegro parlamendi korruptsioonivastane komisjon eesotsas esimehe Predrag Bulatoviciga kohtus oma külaskäigu ajal veel justiitsministeeriumi ja õiguskaitseorganite esindajatega. 

Fotod komisjoni istungilt:  

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside